Szegedi SzC Vedres István Technikum --- Elérhetőségek: 6720 Szeged, Horváth Mihály u. 2-6. --- OM: 203052 --- Tel.: (62)547-160 --- E-mail: epki@vedres.sulinet.hu

40 erasmus logo

Építőipari szakmai gyakorlat – 2018:

Beszámoló

a 2018. november 03. és 24. közötti portugáliai Erasmus + pályázati útról a „A Szegedi Vedres Iskola Jövőjéért” alapítvány

felé (Szerződésszám: 2018-1-HU01-KA102-047245)

Résztvevők:

Kísérőtanárok:

Petri Gergő (építész tanár, 3 hét), Mazán Katalin (nyelvtanár 1,5 hét), Schunckné Jánó Judit (nyelvtanár 1,5 hét)

Diákok:

Lugasi Armand (10/a), Szalontai Botond (10/a), Papp Zsófia Gabriella (11/b),  Szöllősi-Vágó Rita, (11/b), Hajdú Zsombor Ixion (12/a), Kiri Dániel (12/a), Kovács Lilla (12/b), Sári Tamás (12/b), Tartóczki István (12/b), Vidács Balázs (12/b), Bottyán Renáta (13), György Roland (13).

A diákok a kint töltött 3 hét során hétköznapokon dolgoztak, kivitelezés:

ingatlanforgalmazás:

és felmérés-számítógépes tervezés:

munkakörökben.

A kísérőtanárok rendszeresen figyelemmel kísérték a munkahelyeken folyó tevékenységeket

esténként megbeszéléseket tartottak a diákokkal

segítették őket a hétköznapi teendőkben, (pl. mosoda).

A Bragamob nevű portugál cég szervezte a kintlétüket, úgy a munkakapcsolatokat, mint a hétvégi kirándulásokat (Braga és környéke, Lisszabon, Portó, óceánpart).

Egészében véve az út szakmai, pedagógiai-személyiségfejlődés és nyelvtanulási szempontból is hasznos volt. A felmerülő problémákat időben észleltük és a portugál munkatársak segítségével sikeresen megoldottuk. A diákok beszámolói szerint ez az út számukra is meghatározó élmény volt.

Szeged, 2019. május 29.

a csoport a napi élményeit ezen Facebook oldalon keresztül osztja meg.

animierte-flagge-frankreich  animierte-flagge-grossbritannien

Vedres presentation