Elérhetőségek: 6720 Szeged, Horváth Mihály u. 2-6. OM: 203052 Tel.: 62/547-160 E-mail: epki@vedres.sulinet.hu

Könyvtár

Iskolánk épületének harmadik emeletén, a tetőtérben kapott helyet interaktív könyvtárunk. Új kialakítású, technikai felszereltsége és kényelme megfelel a modern kor igényeinek is.

Két teremből áll: a 60 m²-es könyvtári rakodótérből és a 75 m²-es olvasóteremből. Ez utóbbiban a folyóiratok olvasása, a könyvtári és egyéb órák, közösségi foglalkozások és találkozók megtartása mellett a diákok az internet hozzáféréssel rendelkező számítógépeket is rendszeresen használják. A könyvtár tanítási napokon 8.15-től 14.15-ig tart nyitva.

Állományunkban csaknem 9000 kötet, ezen felül mintegy 7000 tankönyv, több száz digitális dokumentum és csaknem 1000 darab folyóirat szerepel. A szakmai ismeretekhez és az érettségihez kötődő anyagok beszerzésén túl igyekszünk hangsúlyt fektetni városunk és iskolánk történetéhez és a névadónkhoz kapcsolódó anyagok megőrzésére is.

Végezetül néhány hasznos linket ajánlanánk látogatóink, tanáraink és diákjaink figyelmébe:

A könyvtár állománya elérhető az alábbi linken:

Online katalógus

Alapvető kitöltési forma: Képkivágás

Már nincs a kötelező olvasmányból egy példány sem a könyvtárunkban? Digitális változatban elolvashatóak az alábbi linkeken:

470-2  471-2